AKTUALNOŚCI
Gość specjalny Powiatowego Dnia Dziecka
Gościem specjalnym Powiatowego Dnia Dziecka, który odbywał się w naszym Ośrodku 29 maja 2026 r. był KRZYSZTOF ,,DIABLO" Włodarczyk - polski bokser, były mistrz świata organizacji WBC i były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej.
Powiatowy Dzień Dziecka 2026
Powiatowy Dzień Dzień Dziecka - przedstawienie teatralne przygotowane przez nauczycieli i pracowników Ośrodka dla uczniów, pt. ,,SŁOWIK. O PTAKU, KTÓRY BYŁ WOLNOŚCIĄ"
W Fabryce Czekolady E. WEDEL
8 maja 2026 r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Czekolady E.Wedel w Warszawie. Celem wyjazdu było poznanie procesu produkcji czekolady.
W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce
24 kwietnia nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, gdzie uczestniczyli w zorganizowanej lekcji muzealnej „Wspomnienia zamknięte w kadrze”.
Niebieskie Igrzyska
24 kwietnia w ramach Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego i polonijnego wydarzenia Niebieskie Igrzyska.
Światowy Dzień Języka Angielskiego
23 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Języka Angielskiego. To właśnie tego dnia urodził się (i według niektórych źródeł także zmarł) William Szekspir, jeden z najsłynniejszych pisarzy w historii. Można więc powiedzieć, że język angielski postanowił zrobić sobie urodziny razem z kimś naprawdę wyjątkowym!
Róże w hołdzie dla Jerzego Różyckiego
W 100. rocznicę matury Jerzego Różyckiego we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych, prowadzonych przez Powiat Wyszkowski zasadzono 100 róż jako hołd dla jego matematycznego geniuszu i wkładu w wolność świata. Do naszego Ośrodka trafiło 20. Wspólnie z uczniami sadzili je: Pani Naczelnik Agnieszka Deptuła, Pani Dyrektor Edyta Jarosz oraz Pan Naczelnik Jerzy Ausfeld.
Otwarcie siłowni plenerowej i placu zabaw
Bardzo dziękujemy Starostwu Powiatowemu za siłownię plenerową i nowy plac zabaw. Jesteśmy przeszczęśliwi :)
Spotkanie z Mistrzem
26 marca 2026 r. na zaproszenie Anny Wróbel do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie przyjechał Andrzej Supron - legenda polskiego sportu.
W Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie
Wycieczka do Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie była wyjątkową podróżą
w świat tradycji Kurpiów
z Puszczy Białej.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
17 marca - DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
Obchody Dnia Świętego Patryka w OSW w Wyszkowie, były tak zielone, że nawet szkolne rośliny wyglądały na zazdrosne!
Spotkanie z Darią Galant
18 lutego 2026 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie gościła Pani Daria Galant, znana polska powieściopisarka, poetka, dramatopisarka i reżyser.
Bal karnawałowo-walentynkowy
Odbył się 13 lutego 2026 r.
Było jak zwykle wspaniale !!!
Było jak zwykle wspaniale !!!
XXVI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek
16 stycznia 2026 r. (już po raz drugi) w naszym Ośrodku odbył się XXVI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek
PRZEPROSINY
Szanowna Pani Wicedyrektor Marto Andrzejewska,
niniejszym chciałbym złożyć Pani szczere przeprosiny za moje niewłaściwe zachowanie oraz słowa, które skierowałem pod Pani adresem.
Świąteczna wycieczka do Fabryki Krówek w Milanówku
Wycieczka szkolna do Fabryki krówek w Milanówku była bardzo ciekawym i słodkim doświadczeniem. Podczas zwiedzania poznaliśmy proces produkcji tradycyjnych krówek – od gotowania masy, przez jej studzenie, aż po krojenie i ręczne pakowanie cukierków. Mogliśmy również spróbować świeżo przygotowanych krówek, które smakowały zupełnie inaczej niż te kupowane w sklepie???? zaprojektowaliśmy papierki do cukierków, a także spróbowaliśmy swoich sił w ich zawijaniu.
Na GALI wręczenia wyróżnień „Szkoła czułości, bez obojętności”
16 grudnia 2025 r. Dyrektor Edyta Jarosz oraz uczennica Agata Sędzicka wzięły udział w uroczystości, podczas której wręczono im honorowe wyróżnienia Mazowieckiej Kurator Oświaty „Szkoła czułości, bez obojętności.”
Wyróżnienie to wręczano po raz pierwszy na Mazowszu.
W Stajni Wilga
10.12.2025 r. grupa 26 uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie wyruszyła na pełną przygód i wrażeń wycieczkę do malowniczo położonej Stajni Wilga.
WYSTAWA PRAC UCZNIÓW SOSW ,,STUDIUM W BEŻU - święta blisko natury”
Wystawę można oglądać w WOK ,,Hutnik". ZAPRASZAMY :)
Wycieczka do BOMBKOLANDII w Głęboczycy - w ramach programu „Wyjście z klasą”
Nic tak nie przybliża do Świąt Bożego Narodzenia jak wycieczka w miejsce, gdzie można poznać etapy powstawania szklanych ozdób choinkowych oraz spotkać się i porozmawiać ze Świętym Mikołajem. Takim miejscem była Bombkolandia w miejscowości Głęboczyca, do której pojechały klasy edukacji wczesnoszkolnej oraz klasa 4-5l.
Szkolna wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w ramach programu „Wyjście z klasą”
W deszczowy, lecz pełen obietnic poranek 9 grudnia, uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy SOSW w Wyszkowie, wyruszyli w podróż do miejsca, gdzie czas zdaje się płynąć wolniej, a echo dawnych tradycji wciąż wyraźnie pobrzmiewa.
Celem wyjazdu było Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu — skansen, który od lat pielęgnuje pamięć o życiu na mazowieckiej ziemi, a także Centrum Kultury, gdzie na uczniów czekała żywa lekcja folkloru.
Podziękowania
W piątkowe przedpołudnie 5.12. 2025 r. odwiedzili nas wyjątkowo mili goście. Obdarowali nas kilkudziesięcioma torbami wypełnionymi materiałami na zajęcia artystyczne i krawieckie - będzie kilka nowych wystaw!
Otrzymaliśmy zaszczytny tytuł ,,SZKOŁY CZUŁOŚCI BEZ OBOJĘTNOŚCI"
Z 230 zgłoszonych szkół wybrano 119, które otrzymały to honorowe wyróżnienie Mazowieckiej Kurator Oświaty.
Mazowiecki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych
25 listopada 2025 r. był bardzo ważny dla naszych pływaków.































