AKTUALNOŚCI
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Jak zwykle było bardzo wzruszająco...
LETNIA „Edukacja przez ruch”
Podczas zajęć grupowych Wczesnego wspomagania rozwoju, które są prowadzone systemem „Edukacja przez ruch” zrobiło się już wakacyjnie.
Obejrzeliśmy „Humano”
16 czerwca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zostali zaproszeni na „Deptak Taneczny” pt. Humano. Twórcami tego tanecznego święta są: Jolanta Wiśniewska, Martyna Busławska i Blanka Wiśniewska.
„BEZPIECZNE WAKACJE 2022/ 2023”
20.06.2023 w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym o godzinie 10.00 odbył się apel z okazji zbliżających się wakacji.
FETA 2023 - MAM TALENT
Podczas szkolnego festiwalu MAM TALENT zaprezentowaliśmy swoje różnorakie talenty.
KOMUNIA
18.06 uczniowie Ośrodka przeżywali uroczystość Pierwszej Komunii Świętej oraz Komunię Rocznicową.
Gratulujemy dzieciom i życzymy odważnego trwania przy Jezusie.
Ładne kwiatki!
Podczas pracy nad bukietami, uczniowie klasy 7-8 au i 3 pdp budowali kompozycję przestrzenną poprzez wycinanie, skręcanie, zaginanie i łączenie papieru. Kartonowe kompozycje roślinne powstały w maju 2023 r.
M. Szulc
Akwarium w słoiku
Autorami mini akwariów są uczniowie z klasy 7-8 au i 3 pdp. Celem zajęć było przedstawienie w plastelinie kształtu morskich roślin i ryb z wykorzystaniem narzędzi do rzeźbienia. Prace powstały w maju 2023 r.
M. Szulc
XIII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Konin/ Licheń/ Ślesin 26-28 maja 2023
5 zawodników Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Mazowieckie wraz z 5 trenerami/opiekunami zaprezentowało swoje umiejętności nabyte podczas całorocznych treningów w ramach Programu MATP Olimpiad Specjalnych.
Z wizytą w CKU
12 czerwca 2023 r. młodzież przygotowująca się do zawodu pracownika pomocniczego gastronomii, wraz z opiekunem Izabelą Kowalską, uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie, z dyrektorem działu sprzedaży firmy Euroser Dairy Group – panem Grzegorzem Komorem. Celem wydarzenia była edukacja żywieniowa w zakresie spożycia serów, w tym głównie kozich.
XXI Międzypowiatowy Miting Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych w Pułtusku
13 czerwca odbył się XXI Międzypowiatowy Miting Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych w Pułtusku. Naszą szkolę reprezentowali: Wiktoria Byrdy, Alicja Frąckiewicz, Gabriel Bacławski, Kacper Frąckiewicz, Bartek Gajcy, Roman Piórkowski, Fabian Brona - opiekunowie - p. Sylwia Befinger i p. Tomasz Milczarczyk.
Zwiedzanie Warsztatów Terapii Zajęciowej
Uczniowie Szkoły Przysposabiających do Pracy, w ramach przygotowania do aktywizacji społeczno – zawodowej po zakończeniu edukacji, zwiedzili placówkę Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie.
Wystawili nas!
Od kilkunastu lat aktywnie promujemy sztukę uczniów poprzez liczne wystawy, których głównym celem jest zapewnienie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i wydarzeniach kulturalnych.
POWIATOWY DZIEŃ DZIECKA
Wyjątkowe atrakcje, bańki mydlane, kolorowe tatuaże, dmuchańce i niesamowity spektakl „Dwie Dorotki” w wykonaniu nauczycieli OSW Wyszków ze specjalnym udziałem Starosty Powiatu Wyszkowskiego Wojciech Kozon sprawiły, że nawet początkowo pochmurny poranek nie zdołał przegonić uśmiechów z twarzy dzieci i dorosłych, którzy wspólnie świętowali Powiatowy Dzień Dziecka :)
POWIATOWY DZIEŃ DZIECKA - przedstawienie "DWIE DOROTKI"
Nauczyciele SOSW wystapili w przedstawieniu pt. "Dwie Dorotki", przygotowanym specjalnie dla dzieci.
"Przyroda jest piękna”
W maju zakończył się projekt edukacyjny ,,Przyroda jest piękna”, organizowany we współpracy z Przedszkolem nr 9 Bajka. Grupa przedszkolaków z grupy Tygryski wraz z naszymi uczniami odkrywali znaczenie przyrody w życiu człowieka.
Dzień Otwarty – „MĄDRZE WSPIERAJ MALUCHY”
Powiat Wyszkowski bierze udział w projekcie „Model Wsparcia Międzysektorowego”.
Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Śląski we współpracy z innymi uczelniami: Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Morskie opowieści
Autorami obrazów na płótnie o tematyce letnio - marynistycznej są uczniowie klas II pdp, III pdp i III pdw.
Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
25 maja spędziliśmy bardzo miło czas, uczestnicząc w rajdzie pieszym do Nadleśnictwa Wyszków, zorganizowanym z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.
EWOLUCJA forever :)
18 maja , w Międzynarodowym Dniu Muzeów, uczniowie szkoły branżowej zwiedzili Muzeum Ewolucji oraz obejrzeli film pt. "Strażnicy Galaktyki 3". Wniosek po dzisiejszej wycieczce nasuwa się jeden - EWOLUCJA FOREVER :)
WYCIECZKA DO GDAŃSKA
„Nasze podróże małe i duże…” - GDAŃSK, WESTERPLATTE
15 i 16 maja 2023 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Wyszkowie odbyli wycieczkę do Gdańska. Uczestnikami wycieczki była 26 osobowa grupa uczniów.
FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU
11 maja uczniowie zespołu wokalnego z naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wyszkowie. Odbywał się on w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik".
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki
Naszym Paniom pielęgniarkom życzymy dużo radości :)































