Wróć do listy

Światowy Dzień Tabliczki

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w naszym Ośrodku. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Projekt był realizowany od 13  do 17 listopada i wzięli w nim udział uczniowie Ośrodka oraz nauczyciele.
W ramach akcji odbyły się: - zajęcia sportowe z Panią Edytką na lekcjach wychowania fizycznego, podczas których uczniowie rywalizowali w licznych konkurencjach sportowych, zmagając  się jednocześnie z tabliczką mnożenia
- na lekcji języka obcego Pani Kasia uczyła uczniów tabliczki mnożenia w języku angielskim,
- na zajęciach komputerowych  uczniowie w formie zabawy doskonali znajomość  tabliczki na platformie matzoo i wordwall- na lekcjach matematyki rozwiązywane były zadania tekstowe z wykorzystaniem tabliczki mnożenia oraz kolejności wykonywania działań, - uczniowie wraz z nauczycielami udekorowali korytarze szkolne w działania związane z tabliczką mnożenia. Powstały również liczne wiersze i rymowanki na ten temat.
17 listopada nastąpiło podsumowanie projektu.  Reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w internetowym meczu ze znajomości tabliczki mnożenia na portalu internetowym kahoot.it,. 
W grupie klas szkoły podstawowej zwyciężył Marcel Szymanik z kl. 6, w Szkole Przysposabiającej do Pracy  wygrał Jakub Biały z kl. I zaś w Szkole Branżowej pierwsze miejsce zajęli Kamil Kujawski i Konrad Piekarzewski z trzeciej klasy.  GRATULUJEMY!
Maria Rutka, Katarzyna Kulbacka, Anna Wróbel