W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce
24 kwietnia nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, gdzie uczestniczyli w zorganizowanej lekcji muzealnej „Wspomnienia zamknięte w kadrze”.
Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej poznali i utrwalili podstawowe pojęcia: fotograf, fotografia, atelier, klisza itp. Przybliżyło to uczniom minione czasy, modę i obyczaje, wprowadzeni zostali w klimat dawnych lat, a przede wszystkim rozbudzony został szacunek do przeszłości i jej pamiątek. Uczestnicy lekcji wzięli udział w pozowanej sesji zdjęciowej. Każdy uczeń otrzyma swoje zdjęcie, do którego własnoręcznie wykona ramkę w stylu retro.
Lekcja prowadzona była w oparciu o wystawę stałą „Ostrołęka i Kurpie. Między wątkiem historii a osnową życia”. Po niezwykłej lekcji przyszedł czas na zwiedzanie wystaw i podziwianie niezwykłych zbiorów i precyzyjnych wycinanek.











