Wróć do listy

Włączyliśmy się w obchody XIV Ogólnopolskich Dni Kariery

W ciągu minionego tygodnia podejmowaliśmy liczne działania, mające na celu aktywizację społeczno – zawodową w obszarze projektowania  indywidualnej ścieżki kariery, zgodnie z hasłem przewodnim wydarzenia „Złap za stery do swojej kariery”.
Poznaliśmy zawód pracownika pomocniczego gastronomii i pracownika pomocniczego obsługi hotelowej na otwartym rynku pracy. Dzieki uprzejmości Pana Dyrektora ZDZ uczniowie szkoły branżowj kształcący się w/w zawodach zwiedzili część hotelową i gastronomiczną obiektu. Obejrzeli także pomieszczenia, w których funkcjonuje przedszkole i szkoła podstawowa.
Uczniowie klas III pdp i IIpdp  Szkoły Przysposabiającej do Pracy sprawdzili swoje umiejętności gastronomiczne, biorąc udział w warsztatach kulinarnych kształtujących kluczowe umiejętności rynku pracy.
Wiedzę z  obszaru  informacji  zawodowej przekazała nam Pani Dagmara Lorek – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie, prowadząca spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły branżowej, przysposabiającej do pracy oraz 7 i 8 klasa szkoły podstawowej.  Poznaliśmy  zadania PUP i inne instytucje, które wspierają absolwentów w efektywnym poszukiwaniu pracy/pośredniczą w zatrudnieniu oraz  aktualne dane dotyczące zawodów nadwyżkowych i deficytowych. Uzyskane informacje pozwoliły odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań  i zapewne przyczynią się do podjęcia racjonalnych decyzji, dotyczących wyboru zawodu oraz zniwelują niepowodzenia w poznawaniu  i  poruszaniu się po rynku pracy