WYSTAWA PRAC UCZNIÓW SOSW ,,STUDIUM W BEŻU - święta blisko natury”
Wystawę można oglądać w WOK ,,Hutnik". ZAPRASZAMY ????
Świąteczna wystawa to kilkadziesiąt prac wykonanych z materiałów naturalnych oraz pochodzących z recyklingu. W jej przygotowanie zaangażowani byli uczniowie klas przysposabiających do pracy. Ekspozycja została oparta na cyklu warsztatów zrealizowanych na zajęciach kształtujących kreatywność. Głównym celem warsztatów było doskonalenie umiejętności planowania i organizowania pracy oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Poprzez działania praktyczne uczniowie rozwijali kreatywność oraz poszukiwali nowych rozwiązań kompozycyjnych. Przy odrobinie wyobraźni kartony, tektura falista, papier pakowy, jutowe worki, ścinki tekstylne i materiały przyrodnicze, przeistoczyły się w niepowtarzalne dekoracje wpisujące się w nurt eko. Podczas zajęć uczniowie omówili korzyści płynące z recyklingu, poznali sposoby wykorzystania materiałów naturalnych w tworzeniu elementów dekoracyjnych a przede wszystkim, docenili przyjazne dla środowiska surowce w tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych prac.
Joanna Niemczyk, Marzena Szulc, Anna Wojtaszek











